Skola Travel Okul Gezileri Blog Mathematikum

Yaşayan matematiğin müzesi Mathematikum

Mathematikum, matematiğe yepyeni bir pencereden bakmak üzere tasarlanmış bir oluşum. 170’den fazla etkileşimli obje ve etkinlik platformları sayesinde oyun oynayarak ve düşünerek matematiğin gizemli dünyasını keşfetme fırsatı sunuyor.

Öğrencilerimiz burada geometrik bulmacaları çözmeye çalışıyor, kendi bedenlerindeki altın oranı keşfediyor, devasa bir sabun köpüğünün içine girebiliyor, kendilerinin sonsuza dek uzayan yansımalarını seyredebiliyorlar.

Parabolik hesap makinesi, taş kemer inşası, Pi sekseği, Promes zinciri, konik kesit, Galton panosu, borular ve sesler panosu müzede karşılaşacağınız ilginç matematik modellemelerinden sadece birkaçını oluşturuyor.

Matematiğin sadece işlemler ve hesaplamalardan ibaret olmadığı; hayatın ve doğanın her yerinde bulunduğunu deneyerek ve gözlemleyerek öğretmeyi amaçlayan Mathematikum dünyanın dört bir yanından her seviye öğrenciler için okul gezilerinin en değerli uğrak yerlerinden biri.

Matematiği bilinmeyen, günlük hayat içinde sürekli karşılaştığımız ama fark etmediğimiz yönleriyle keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunan Mathematikum sizi ve öğrencilerinizi bekliyor.

Skola’yla keşfedin.

MATHEMATIKUM’U GÖREBİLECEĞİNİZ OKUL GEZİLERİMİZ.