Tarih, bilim ve sanatın merkezi…

Cumhuriyet’in başkenti Ankara

Eşsiz bir önderin ardında tüm dünyaya karşı bağımsızlık mücadelesi vermiş ve kazanmış bir milletin, kayıtsı şartsız egemenliğini ilan ettiği başkent Ankara. Atamıza saygılarımızı sunduğumuz, Cumhuriyetimizin tarihine tanıklık ettiğimiz, bilim ve sanatla buluştuğumuz dopdolu bir Cumhuriyet Yolculuğu’na çıkıyoruz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Otobüsle Ulaşım

Ulusoy Globus ile güven ve konfor içinde yolculuk yapıyoruz.

Bilim ve Tarih

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

  • Ankara Kalesi
  • Eski ve Yeni Meclis Binaları
  • Kurtuluş Savaşı Müzesi
  • Anıtkabir
  • Atatürk Müzesi
  • Anadolu Medeniyetler Müzesi
  • Etnografya Müzesi
  • MTA Tabiat Tarihi Müzesi
  • Harikalar Diyarı

Cumhuriyet yolculuğu başlıyor

Sabah saat 05.00’de otobüslerimiz ile okulumuzun önünden Ankara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Molalarla birlikte yaklaşık 6 saatlik bir yolculuk sonrasında Ankara’ya varıyor ve Cumhuriyet Yolculuğu’muza başlıyoruz. İlk olarak Ankara Kalesi, Eski ve Yeni Meclis Binaları ile Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni geziyor Cumhuriyetimizin kuruluşu hakkında bilgiler ediniyoruz.

Ata’ya saygı

Daha sonra Atatürk’e saygı töreni için Anıtkabir’e geçiyor, resmi törene katılıp Atamız’ın huzuruna çıkıyoruz. Atatürk Müzesi’ni ziyaretimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

Medeniyetlerin beşiği

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Anadolu coğrafyasında kurulmuş birçok devletin ve yaşamış halkların kültürel miraslarına tanıklık ediyoruz. Ardından öğle yemeği için şehir merkezine geçiyoruz.

Bilim merkezi

Gerek mimarisi gerek içeriği açısından Ankara’nın en önemli ve ilgi çekici müzelerinden biri olan MTA Tabiat Tarihi Müzesi’ni ziyaret edip dünyanın ve canlıların oluşumu hakkında bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’a dönüş yolculuğumuz esnasında yol ve süreye bağlı olarak Harikalar Diyarı gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.