Mimariden, sanata ve spora…

Sanatta ve yaratıcılıkta zirvelerin kenti Barcelona

Gotik ve modern akımların mükemmel bir şehir mimarisine dönüştüğü bu kozmopolit kent, etkileyici bir atmosferie sahip. Gaudi’nin şaheseri La Sagrada Familia, ünlü ressam Dali Müzesi ve sayılamayacak kadar çok tarihi mekan ve anıt barındıran Barcelona öğrencileriniz için tam bir sanat ve bilim yuvası.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Uçakla Ulaşım

THY tarifeli seferleri ile yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • La Sagrada Familia
 • Casa Batllo
 • Casa Mila
 • Port Olympic
 • Park Guell
 • FC Barcelona Camp Nou
 • Montjuic Tepesi
 • Poble Espanyol - İspanyol Köyü
 • Girona
 • Figueras
 • Salvador Dali Müzesi

Hayranlık uyandıran bir şehir

Uçuş saatimizden 3 saat önce Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde gezi ekibimiz ile buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından uçağımıza binerek yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrasında akşama doğru Barcelona Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerini takiben havalimanı dışında bizi bekleyen otobüsümüz ile panoramik Barcelona şehir turumuza başlıyoruz.

Yarım kalmış bir başyapıt

Modern mimarinin öncülerinden ve ismi şehir ile bütünleşmiş Antoni Gaudi’nin 1883 yılında devraldığı ancak 1926 yılında ölümü ile yarım kalan ve bağışlarla tamamlanmaya çalışılmasına rağmen bugün halen daha eksik birçok bölümünün bulunduğu, şehrin simgelerinden La Sagrada Familia Bazilikası’nın içini geziyoruz. Panoramik olarak İspanya ve Catalunya Meydanları’nı görüp, Gaudi’nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila) ve La Rambla Caddesi’ni geziyoruz.

Deha ve yaratıcılık

Ardından otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi şehrin en güzel mekanlarından biri olan ve Port Olympic’de bulunan Moncho’s Marina Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrasında geceleme için otelimize dönüyoruz. Sabah kahvaltımızı otelde alıyor ve Barcelona’da Gaudi’nin bir başka yapıtı olan ve her bölümünde farklı bir bakış açısı ve hikayeyi sergilediği Park Guell’i ziyaret ediyor, mimarın akılalmaz dehasına tanıklık ediyoruz.

Futbolun zirvesi

Daha sonra 99.300 kişilik kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük stadyumu olan FC Barcelona Camp Nou’ya geçiyoruz. Stadyumun içini, müzeyi, Messi alanı ile multimedya alanını ziyaret ederek dünyanın hayranlıkla izlediği Barcelona futbol takımının ve Camp Nou’nun coşkusunu keşfediyoruz.

Eğlence zamanı

Şehir turumuzu Montjuic Tepesi’nde 1929 yılında kurulan ve İspanya’nın tüm bölgelerinden ve zamanlarından yaklaşık 120 farklı mimarinin birebir replikasının sergilendiği Poble Espanyol’un (İspanyol Köyü) büyüleyici ve eğlenceli sokaklarında bitiriyoruz. Akşam yemeğimizi köydeki La Font Des Prades Restaurant’ta alıyor, ardından dinlenme ve geceleme için otelimize dönüyoruz.

Mücevher kutusu

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yaklaşık 100 km mesafede bulunan, ülkenin Katalan şehirlerinden en büyüğü ve Gotik kiliseleri, Arnavut kaldırımları ve büyüleyici mimari yapısı ile “mücevher kutusu” olarak anılan Girona’ya hareket ediyoruz.

Sürrealismin doğduğu yer

Rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu yaptıktan ve hediyelik eşyalarımızı aldıktan sonra yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan ve Salvador Dali’nin doğup büyüdüğü Figueras şehrine geçiyoruz. Burada Salvador Dali Müzesi’ni ziyaret ediyor ve ressamın muhteşem eserlerinin orijinallerini görüyoruz. Şehirde kısa bir tur yaptıktan sonra akşama doğru yaklaşık 150 km mesafede bulunan Barcelona’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

Çeşitliliklerin şehri

Turumuzun son gününde kahvaltımızı otelde alıyor ve odalarımızı boşaltıyoruz. Öğle saatlerindeki uçuşumuz için otelimizden hareket ediyor ve uçuşumuzdan yaklaşık 2 saat önce Barcelona Uluslararası Havalimanı’na geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.