Belçika, Hollanda ve Lüxemburg

Ülkeden ülkeye yayılan ortak kültür Benelux

Bugünkü Avrupa Birliği’nin temellerini oluşturan Belçika, Hollanda ve Luxemburg’un ikinci dünya savaşı sonrası kurdukları Benelux birliği, sadece ekonomik değil kültürel olarak da bu 3 ülkeyi birbirine bağlıyor. Mimariden tarihe, sanattan eğlenceye kadar ortak bir kültüre sahip bu bölgeyi efsanevi şehir Paris’i de ekleyerek keşfe çıkıyoruz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Uçakla Ulaşım

THY tarifeli seferleri ile yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • Paris
 • Eyfel Kulesi
 • Louvre Müzesi
 • Notre Dame Kilisesi
 • Disneyland Paris
 • Brüksel
 • Atomium
 • Efteling Eğlence Parkı
 • Amsterdam
 • Bilim ve Teknoloji Müzesi NEMO
 • Madame Tussauds Balmumu Müzesi
 • Düseldorf
 • Legoland Discovery Centre

Görmeden geçemiyeceğimiz şehir

Uçuş saatimizden 3 saat önce Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde gezi ekibimiz ile buluşuyor ve bilet, bagaj, pasaport işlemlerimizin ardından uçağımıza binerek yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Paris Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerini takiben yapacağımız Paris şehir turumuz esnasında Opera Garnier Binası, Vendome – Concorde – Chatelet Meydanları, Alexandre Köprüsü, Meclis Binası, Orsay Müzesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Kilisesi, Zafet Takı ve Eyfel Kulesi’ni görüyor, Eyfel önünde fotoğraf molası veriyoruz. Gezimizin ardından otelimize geçiyor, odalarımıza yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizin ardından geceleme Paris çevresindeki otelimizde.

Disneyland’da eğlence dolu bir gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Disneyland Park’a geçiyor ve tüm günümüzü eğlence parkında geçiriyoruz. Hayaletler Evi, Mark Twain’in Gemisi, Indiana Jones, Çılgın Maden Treni, Robinson’un Evi, Karayip Korsanları Mağarası, Bebekler Dünyası, 3 Boyutlu Sinema, Yıldızlar Turu, Uzaya Yolculuk, Denizaltı Macerası, Araba Yarış Pisti bugünkü eğlencelerimizden yalnızca bazıları… Akşama doğru DisneyPark’ta toplanıp akşam yemeğimize geçiyoruz. Gece konaklama için Paris’teki otelimize gidiyoruz.

Avrupa’nın merkezi

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra yaklaşık 300 km mesafede bulunan Brüksel’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Brüksel şehir turunda Çin Çay Evleri’ni, Japon Mimarisi’ni, Heysel Stadyumu’nu, Borsa Binası ve Kral Albert Sarayı’nı, atomik sembol olan Atomium’u Büyük Katedral Meydanı’nı ve Balık Pazarı’nı görüyoruz. Turumuz esnasında ayrıca Avrupa Birliği Parlamentosu’nu da gezme imkanımız oluyor. Turumuzun sonunda akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama yapacağımız otele geçiyoruz.

Fantastik bir durak

Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra yaklaşık 140 km mesafede, Hollanda’nın Kaatsheuvel kasabasında bulunan Efteling Eğlence Parkı’na geçiyoruz. Mitoloji, eski zaman efsaneleri ve perilerin temel alındığı bu fantastik parkta tüm gün eğlencenin tadına varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Efteling’deki otelimize geçiyoruz.

Bilim ve teknoloji

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra 100 km uzaklıktaki Amsterdam şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda ilk durağımız Bilim ve Teknoloji Müzesi NEMO oluyor. Öğleden sonra müze gezimizi tamamlayıp, su ve kanallar üzerine kurulu şehri kanal turu ile geziyoruz. Kanal turu sonrasında ise bugünkü turumuzu dünyaca ünlü Balmumu Müzesi Madame Tussauds’da bitiriyoruz. Akşam yemeğimizi takiben konaklamamızı Utrecht bölgesindeki otelimizde yapıyoruz.

Her çocuğun oyuncağı lego

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yaklaşık 150 km mesafede bulunan ve Dusseldorf’un Oberhousen kasabasında yer alan Legoland Discovery Centre’da tüm günümüzü geçiriyoruz. Akşama doğru Dusseldorf’a geçiyor, akşam yemeğimizi takiben Düsseldorf çevresinde yeralan otelimizde konaklama yapıyoruz.

Öğreten ve eğlendiren bir gezi

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından İstanbul uçuşumuz için, uçuş saatimizden yaklaşık 2 saat önce havalimanına geçiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından yaklaşık 3 saatlik bir uçuş ile İstanbul’a varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.