Tarih ve kültürün sergilendiği…

Yaşayan müze Beypazarı

 1800‘lü yıllardan günümüze ulaşan mimari yapıları, Türkiye’nin ilk uygulamalı kültür müzesi olan Yaşayan Müzesi, Anadolu zanaatının en güzel örneklerini sergileyen tezgahları ile Beypazarı bambaşka bir deneyim sunuyor. Öğrencileriniz bu gezide Anadolu kültürüne ait çok değerli bilgileri yerinde ve yaşayarak öğrenme şansı bulacaklar.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Otobüsle Ulaşım

Ulusoy Globus ile güven ve konfor içinde yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

  • Beypazarı
  • Yaşayan Müze
  • Ankara
  • Kurtuluş Savaşı Müzesi
  • 2. Meclis Binası ve Müzesi
  • Anadolu Medeniyetleri Müzesi
  • Anıtkabir

Korunmuş bir tarih

Sabah saat 06.00’da okulumuzun önünden otobüsümüz ile Beypazarı’na doğru hareket ediyoruz. Molalarla birlikte yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuz sonunda çok eski dönemlerden beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Beypazarı’na varışımızla bölgeyi panoramik olarak gezip yörenin kültürü ve tarihi hakkında bilgi ediniyoruz.

Yaşayarak öğrenmek

Sonrasında Yaşayan Müze’ye geçiyor ve günümüzün geri kalan kısmını burada geçiriyoruz. İşitirim, unuturum; görürüm, hatırlarım; yaparım, öğrenirim” felsefesini ilke edinen ve ülkemizin ilk ve tek uygulamalı kültür müzesi olan Yaşayan Müze’de kültürümüzün zenginliğini ve unutulmaya yüz tutmuş birçok etkinliği birebir yaşama imkanına sahip oluyoruz. Geleneksel Anadolu evlerini ziyaret edip, güzel ve sağlıklı tatlarla damaklarımızı renklendiriyor, unutulan çocuk oyunlarını öğrenip deneyimliyor ve Anadolu’nun kültürel mirasına tanıklık ediyoruz.

Anadolu’nun derin tarihi

Akşama doğru bu benzersiz deneyimi kazanımlarımızla sonlandırıp, akşam yemeği ve geceleme için yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta bulunan Ankara’ya doğru yol alıyoruz. Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuza 1. Meclis Binası yani bugünkü adı ile Kurtuluş Savaşı Müzesi, Eski Meclis adı ile anılan 2. Meclis Binası gezileri ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi ziyareti ile başlıyoruz.

Başöğretmeni ziyaret

Öğle yemeğimizi takiben Atatürk’e saygı töreni için Anıtkabir’e geçiyor; orada Atamız’a saygı duruşu, mozoleye çiçek konulması ve anı defterinin imzalanması ile Ankara turumuzu tamamlıyor ve İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varıp turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.