Müzeler ve projeler şehri

Anadolu’nun yıldızı Eskişehir

 Modern hayatın tüm gereksinimleri ve yenilikleriyle, geçmiş zamanın değerleri ve kültürel miraslarının uyum içinde hayat bulduğu Eskişehir, her yönüyle görülmesi gereken bir şehir.  Türkiye’nin öğrenci şehri olarak da bilinen Eskişehir’de gezerken tarihi binalara, bilim ve teknoloji merkezlerine, yüzyıllardır yaşatılan el sanatlarına, özgün bir şehir ve çevre planlamasına tanık olacaksınız.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Otobüsle Ulaşım

Ulusoy Globus ile güven ve konfor içinde yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • Şelale Park
 • Odunpazarı
 • Kurtuluş Müzesi
 • Balmumu Müzesi
 • Kurşunlu Camii ve Külliyesi
 • Hacı Hafız Efendi Konağı
 • Porsuk Çayı
 • Lokomotif Fabrikası
 • Sazova Bilim ve Kültür Parkı
 • Midas Anıtı
 • Ankara Eski Meclis Binası
 • Ankara Yeni Meclis Binası
 • Kurtuluş Savaşı Müzesi
 • Anıtkabir

Yepyeni bir Eskişehir

Sabah saat 06.00’da okulumuzun önünde buluşuyor ve molalarla yaklaşık 5 saat sürecek Eskişehir yolculuğumuz için otobüsümüze yerleşiyoruz. Eskişehir’e varışımızda Şelale Park’tan şehri önce panoramik olarak seyrediyoruz.

Kurtuluşun öyküsü

Ardından şehrin muhteşem güzelliklerine şahit olmak için gezimize ilk olarak Yılmaz Büyükerşen’in son zamanlarda ülkemize kazandırdığı muhteşem Kurtuluş Müzesi ile başlıyor ve burada bir ulusun yeniden doğuşuna belgeler, interaktif gösterimler, üç boyutlu filmler ile şahit oluyoruz.

Hiç yaşlanmayan yüzler

Daha sonra tarihi Odunpazarı evlerini gezip, Balmumu Müzesi’ni, Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni, cam atölyesini, meşhur Lületaşı atölyeleri ve müzesini ziyaret edip hatıralık eşya alıyoruz. Öğle yemeğimizi Eskişehir’in ünlü çiğ börekçilerinden bir tanesinde alıp gezimize Hacı Hafız Efendi Konağı ve sonrasında Porsuk Çayı üzerinde tekne turu ile devam ediyoruz.

Bir devrimin sembolü

Türkiye’nin ilk ve tek Lokomotif Fabrikası’na geçiyor ve filme de konu olmuş Devrim Otomobili’ni görüyoruz. Haller Gençlik Merkezi’nde (çay, kahve ve meşhur su muhallebisi için) mola veriyor ve günümüzü akşam yemeği ve geceleme için otelimizde sonlandırıyoruz.

Bilim ve eğlence

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra şehrin en yeşil alanlarından biri olan ve içerisinde şato, Nuh’un Gemisi, dev akvaryum, korsan gemisi, yapay gölet barındıran Sazova Bilim ve Kültür Parkı’na geçiyoruz. Burada Esminyatürk, Bilim ve Deney Merkezi, Türk Dünyası Bilim ve Kültür Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Hayvanat Bahçesi ve Sualtı Dünyası’nı geziyor; akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

Antik çağlarda bir mola

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyor ve şehre 1 saat mesafede bulunan yaklaşık 2.800 yıllık bir tarihe sahip Frig kalıntılarından Midas Anıtı’nı görerek Ankara’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuk sonunda Ankara’ya varıyoruz.

Ata’nın huzurunda

Ankara’da Eski ve Yeni Meclis Binaları ile Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni panoramik olarak görüp Atatürk’e saygı töreni için Anıtkabir’e geçiyor, orada Atamız’a saygı duruşu, mozoleye çiçek konulması ve anı defterinin imzalanması ile Ankara turumuzu tamamlıyoruz. İstanbul’a dönüş yolunda akşam yemeğimizi alıyor ve akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.