Bilim fuarları ve müzeleri ile

Matematik ve teknoloji merkezi Frankfurt

Avrupa Merkez Bankası ve dünya ticaretine yön veren kuruluşlara ev sahipliği yapan Frankfurt, dünyada birçok alana etkisi sebebiyle Alfa Kent kategorisinde yer alan şehirlerden biri. Burada Almanya’nın teknoloji ve mühendisliğe verdiği önemin eserleri olan matematik ve bilim merkezlerini gezecek ve yeni dünyaya çok daha hazır hale geleceğiz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Uçakla Ulaşım

THY tarifeli seferleri ile yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • Frankfurt
 • Eski Opera Binası
 • St. Paul Kilisesi
 • Dom Katedrali
 • Goethe’nin Evi
 • Eiserner Köprüsü
 • Main Tower
 • Römerberg Meydanı
 • Matematik Müzesi
 • Planetarium
 • Legoland
 • BMW Müzesi

Geçmiş ve gelecek bir arada

Uçuş saatimizden 3 saat önce Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde gezi ekibimiz ile buluşuyoruz.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları uçağımıza binerek yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrasında Frankfurt’a varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerini takiben havalimanı dışında bizi bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz ile buluşarak Frankfurt panoramik şehir turumuzu yapıyoruz.

Tarihi koruyan mimari

Panoramik şehir turunda Eski Opera Binası, St. Paul Kilisesi, 850 yılında inşa edilen Dom Katedrali, Goethe’nin Evi, 1868 yılında inşa edilen Eiserner Köprüsü, 200 metrelik yüksekliği ile şehrin en uzun binası ünvanına sahip Main Tower’ı ve Römerberg Meydanı’nı görüyoruz. Şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşerek akşam yemeğimize kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve Mainkai Caddesi’nde yürüyüş yapıp konaklama için otelimize geçiyoruz.

Matematiğin gizemli dünyası

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Matematik Müzesi için yola çıkıyoruz. Matematik Müzesi’nde sayıların, sembollerin ve denklemlerin eğlenceli dünyasına dalarak, filmler ve bulmacalar arasında kayboluyoruz. Akşam yemeğimizden önce Planetarium’da Uzay ve Gökyüzü ile ilgili bir gösterime katılıp, akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüyoruz.

Legoland’da eğlence molası

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yaklaşık 5 saatlik bir mesafede bulunan Münih şehrine geçerken yolda Legoland’a uğruyor ve burada eğlenceli ve eğitici aktivitelerle vakit geçiriyoruz.

Otomobilin tarihi

Legoland’den çıkıp yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculukla Münih’e varıyor ve panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra BMW Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından havalimanına geçiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile akşam İstanbul’a hareket ediyor, akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızla turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.