İnanılmaz güzelliği ile…

Bir masal ülkesi Kapadokya

Bir şehirden ziyade başlıbaşına bir masal ülkesine benzeyen Kapadokya, sihirli bir coğrafyaya sahip. Yeraltı şehirleri, göğe uzanan peri bacaları, kayalar oyulmuş evler ve oteller, ihtişamlı vadileri ile yeryüzünün en özel yerlerinden biri. Kapadokya’da keşfe çıkmak eşsiz bir macera.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Otobüsle Ulaşım

Ulusoy Globus ile güven ve konfor içinde yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • Hasan Dağı
 • Ihlara Vadisi
 • Selimiye Köyü
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Esentepe
 • Çavuşin Kilisesi
 • Devrent Vadisi
 • Zelve Açıkhava Müzesi
 • Avanos
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Uçhisar Kalesi
 • Tuz Gölü

Doğanın ihtişamı

Gece saat 23.00’te okulumuzun önünden otobüsümüz ile tüm gece sürecek Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Aksaray Bölgesi’ne varışımızla Ağaçlı Tesisleri’nde serpme kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk olarak Hasan Dağı eteklerinde bulunan 14 km uzunluğunda ve 110 metre derinliğinde, içerisinde yaklaşık 100 kilise barındıran Ihlara Vadisi’ni geziyor ve yürüyüş yapıyoruz. Ardından Selime Köyü ve Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne doğru geçiyoruz.

Yeraltının sırları

Yerin 55 metre altında bulunan Derinkuyu’da yerleşim katlarını, yer altı kilisesini, havalandırma bacalarını, değirmentaşından yapılan kapıları, okul ve yemekhane olarak kullanılan tüm kısımları görüp, buradaki yaşam hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Uçhisar’a geçiyor ve öğle yemeğimizi Tandırevi Restaurant’ta açık büfe olarak alıyoruz.

Kültürlerin izleri

Yemek sonrası Esentepe’de muhteşem manzara eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz. Çavuşin Kiliseleri’nin bulunduğu bölgeyi gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Doğa içinde bir müze

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra ilk durağımız çok farklı kaya oluşumları ile meşhur Devrent Vadisi oluyor. Burada kayaların arasında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Kapadokya’nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Zelve Açıkhava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız olan Paşabağ’da ilginç Peribacaları arasında gezinti yapıyor ve fotoğraf molası veriyoruz.

Geçmişin içinde yaşam

Öğle yemeğimizi almak ve çömlek atölyesini gezmek için Avanos’a doğru hareket ediyoruz. Yemeğimizi açık büfe olarak Han Restaurant’da alıyoruz. Ardından Çanak Atölyesi’ni gezdikten sonra fresklerle süslenmiş kaya oyma kiliselerinin yoğun şekilde görüldüğü Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Ve gün sonunda turumuzu bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’nde sonlandırıp akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

Uçsuz bucaksız bir mola

Sabah kahvaltımızın ardından oteldeki odalarımızı boşaltıp İstanbul’a dönüş için yola çıkıyoruz. Dönüş yolunda Türkiye’nin 2. büyük gölü olan Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyor ve akşam saatlerinde İstanbul’a varıp turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.