Tarihi yapılardan, eğlence alanlarına…

Dünya’nın kültür, sanat ve bilim merkezi Londra

 Dünya kültürlerinin buluşma noktası ve aynı zamanda dünyaya yön veren bir başkent Londra. Herkesin mutlaka görmesi gereken tarihi yapıları, sanat merkezleri ve eğlence olanakları ile dopdolu ve yaşam dolu bir şehir. Ve Londra’nın güzelliklerine ek olarak eğitim alanında tüm dünyaya nam salmış Oxford şehrine de yol alıyoruz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Uçakla Ulaşım

THY tarifeli seferleri ile yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve Kültür

Tarihi yapıları geziyor, şehrin kültürel dokusunu keşfediyoruz.

Gezilecek yerler

 • Piccadilly Circus
 • Soho
 • Buckingham Sarayı
 • Green Park ve Hyde Park
 • Trafalgar Meydanı
 • Bigben Parlamento Meydanı
 • Tower of London
 • Harry Potter Yürüyüş Turu
 • Millenium Bridge
 • Shakespeare Globe Tiyatro Binası
 • Oxford Üniversitesi
 • Ashmolean ve Pitt River Müzeleri
 • Duke Humphrey Kütüphanesi
 • Cambridge
 • Madame Tussauds Balmumu Müzesi
 • Sherlock Holmes Museum
 • British Museum
 • Harrods
 • Cutty Sark

Köprüler, kuleler, saraylar

Uçuş saatimizden 3 saat önce İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde gezi ekibimiz ile buluşuyor ve bilet, bagaj, pasaport işlemlerimizin ardından uçağımıza binerek Londra’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir uçuşla Londra’ya varışımızı takiben pasaport işlemlerinin ardından otobüsümüz ile havalimanından otelimize hareket ediyoruz. Otelimize gidene kadar şehri panoramik olarak görüyoruz.

Ünlü meydanlar

Şehir turumuzda dünyaca ünlü turistik caddelerde gezinti yapıyor, Piccadilly Circus’taki Eros Heykeli önünde fotoğraf molası veriyor, Regents Streets’te yürüyüş yapıp, dinlemek için Soho’da kahve molası alıyoruz. Son olarak 300’den fazla mağazası ile Oxford Street’i Regent Street’e bağlayan Oxford Circus ve Bond Street’te yürüyüş yapıp akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme için otelimize dönüyoruz.

Değişmeyen gelenekler

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız Buckingham Sarayı oluyor ve burada geleneksel nöbet değişim törenine tanıklık ediyoruz. Sonrasında Green Park ve Hyde Park’ta gezinti yapıyor, Trafalgar Meydanı’ndaki Napolyon’a karşı savaşta hayatını kaybeden amiralin anısına dikilmiş olan 51 metre yükseklikteki dev sütun anıtını, St. Martin in the Fields Kilisesi’ni, National Gallery’yi ve Amirallik Kemeri’ni görüyoruz.

Şehri çevreleyen bir nehir

Downing Street ve Bigben Parlamento Meydanı önünde fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra Thames Nehri üzerinde tekne gezisine çıkıyoruz. Turumuzun bitiminde Tower of London’ı görüyor ve yemek molası veriyoruz. Farklı mutfakların sokak lezzetlerini tatma imkanı bulacağımız Borough Market’i gezdikten sonra Harry Potter Yürüyüş Turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Köprüler

Bank Monument, Millenium Bridge, 1599 yılında Shakespeare’in oyucular topluluğu tarafından kurulmuş olan Shakespeare Globe (Tiyatro) Binası, kartpostallarda sık sık gördüğümüz gemi geçişleri sırasında açılan London Bridge ve hergün binlerce insanın yürüyerek üzerinden karşı kıyıya geçtiği Tower Bridge’i görüyor ve nehir kenarında yürüyüş yapıyoruz. Turumuzu Lady Diana’nın evlendiği St. Paul’s Katedrali’ni ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından geceleme için otelimize geçiyoruz.

Eğitim kenti Oxford

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından saat 08.00’de buluşup Oxford’a hareket ediyoruz. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan, hem kültürel hem tarihi açıdan önemli şehirlerinden biri olan ve dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu öğrenci kenti oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir ve yaklaşık nüfusu 150.000 kişidir.

Harry Potter efsanesi

Tarihi 8. yüzyıla uzanan şehirde, Oxford Üniversitesi’nin tarihi ve görkemli kolejleri, mimarisi ve kültürel geçmişi içinde gezerek kayboluyor ardından Ashmolean ve Pitt River Müzeleri’ne uğruyoruz. Ardından Harry Potter Hogwarts Reviri ve Hogwarts Kütüphanesi sahnelerinin çekildiği, Oxford Üniversitesi içindeki Duke Humphrey Kütüphanesi ile Divinity School’u ziyaret edip, akşam yemeğimizin ardından konaklama için Londra’daki otelimize geçiyoruz.

Kültür şehri Cambridge

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra tüm gün sürecek Cambridge turu için otelimizden hareket ediyoruz. İngiltere’nin kolejleri ve üniversiteleri ile meşhur, dünyanın her ülkesinden insan barındıran ve müthiş bir mozaiğe sahip kültür şehri Cambridge’de Kilise Kulesi, Ely Katedrali, Fitzwilliam Müzesi, Botanik Bahçesi, Cambridge Park ve Bahçeleri, Emmanuel College, Kings College, Trinity College, Great St. Mary’s College’i görüp bir alışveriş merkezinde hediyelik eşya alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından geceleme için otelimize dönüyoruz

Müzelerde keşif

Oteldeki açık büfe sabah kahvaltımızın ardından dünyaca ünlü Madame Tussauds Balmumu Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından British Museum, Sherlock Holmes Museum, Science Museum, National History Museum ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimizin ardından geceleme için otelimize dönüyoruz.

Ünlüler geçiti

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra odalarımızı boşaltıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. Knightsbridge’de bulunan ihtişamlı Harrods’ Binası’nda kısa bir tur yapıyor ve sonrasında Regents Park’da gezintiye çıkıyoruz. Kings Cross’taki Harry Potter Mağazası ziyaretimizi takiben 19. yüzyıl gemisi meşhur Cutty Sark’ı görüyor ve son olarak dünyanın sıfır noktası Greenwich’e geçiyoruz.Turumuzun sonunda havalimanına varıyor ve İstanbul uçuşumuz için bilet ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek bir uçuşla İstanbul’a varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.