Yüzyıllara meydan okuyan …

Masallar şehri Prag

Zamanın adeta durduğu; ortaçağ kent mimarisini hiç bozmadan koruyan Prag Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri. Sanat, mimari ve kültürel yapısı ile dünya turizminin de en önemli uğrak yerlerinden olan Prag’da tarihi yapılar arasında süzülen rotalarla şehri keşfe çıkacak, çok güzel anılar biriktireceğiz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Konaklamalı Okul Gezisi

Konforlu, temiz ve güvenli otelimizde konaklıyoruz.

Uçakla Ulaşım

THY tarifeli seferleri ile yolculuk yapıyoruz.

Müzik ve Sanat

Tarihi yapıları ve sanat merkezlerini geziyoruz.

Gezilecek yerler

 • Eski Şehir Meydanı
 • Charles Köprüsü
 • Astronomik Saat
 • Aziz Vitus Katedrali
 • Aziz Nikola Kilisesi
 • Vltava Nehri
 • Prag Kalesi
 • Oyuncak Müzesi
 • Çikolata Müzesi
 • Prag Şehir Müzesi
 • Lobkowicz Sarayı
 • Müzik Müzesi
 • Petrin Tepesi
 • Gözlem Evi
 • Gül Bahçesi

Eski şehir, yepyeni bir soluk

Yaklaşık 2,5 saat sürecek uçak yolculuğu ile Prag Havalimanı’na varıyoruz. Havalimanı çıkışında bizi bekleyen otobüsümüze biniyor ve rehberimiz eşliğinde Prag şehri panoramik turumuza başlıyoruz. Turumuzda Eski Belediye Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Aziz Vitus Katedrali, Aziz Nikola Kilisesi’ni görüp şehrin tarihi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.

Büyüleyici ışıklar

Şehir turumuz esnasında serbest öğle yemeğimizi alıyor ve öğleden sonra dinlenmek için konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Prag şehrinin meşhur Vltava Nehri üzerinde, teknede, müzik eşliğinde akşam yemeğimizi açık büfe olarak alıyor ve bu masalsı şehri bir de su üzerinden ışıklı hali ile görüyoruz. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize dönüyoruz.

Oyuncağın tarihi

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Prag Kalesi yapılarından biri içerisinde kurulmuş olan Oyuncak Müzesi gezisi ile günümüze başlıyoruz. Dünyanın pek çok yerinden getirilmiş ve antik Yunan dahil birçok farklı döneme ait oyuncakların sergilendiği müzede; Barbie Bebek Koleksiyonu’ndan masal kahramanlarının en nadide örneklerine ve hatta Elvis Presley, Marilyn Monroe, Michael Jackson gibi ünlülerin oyuncaklarına kadar sayısız oyuncağı görme şansını buluyoruz. Kale ve müzeyi gezdikten sonra şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Tatlı bir anı

Çikolata Müzesi’ni gezmek için Choko-Story adlı çikolata mağazasına geçiyoruz. Çikolatanın ortaya çıkışı, kullanılan araçlar, Avrupa’ya geliş hikayesi hakkında bilgi alıyoruz. Gezimizde sergilenen resimler, videolar ve kullanılan malzemeler çikolatanın 2.600 yıllık tarihinde bize ışık tutuyor. Müzede ayrıca özel izinle sergilenen, dünyanın en büyük çikolata ambalajı koleksiyonuna sahip Stanislav Kramsky’nin koleksiyonunun bir bölümünü de görme imkanına sahip oluyoruz. Çikolatanın üretimi, saray sunumları kısaca çikolatanın evrimini baştan sonra deneyimleyebileceğimiz bu müzede, ziyaretimizi müzenin çıkışındaki atölyede yapılan sunumlar ve sonrasında da sıcak çikolata ile taçlandırıyoruz.

Bir şehrin hikayesi

Öğleden sonra Prag Şehir Müzesi’ne geçiyor ve Prag şehrinin tarihi hakkında bilgi alıp, ilk yerleşimcilerin nasıl yaşadıklarını, küçük yapıların zamanla nasıl eve dönüştüğüne tanıklık ediyor, Prag şehrinin dijitalleştirilmiş kağıt modelini görüyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrasında konaklama için otelimize geçiyoruz.

Çiçekler içinde bir tarih

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Lobkowicz Sarayı içerisinde yer alan Müzik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Meşhur Charles Köprüsü’nün karşı kıyısında yer alan görkemli sarayın geniş merdivenlerinden çıkıyor ve “Cennet Bahçeleri” adı ile anılan teraslarda harika şehir manzarasının keyfini çıkarıp, fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra saray içinde yer alan ve sanat koleksiyonlarının sergilendiği, etkileyici müzeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından füniküler ile Petrin Tepesi’ne çıkarak şehri kuşbakışı görüyor, eski model aynalı labirentte keyifli zaman geçiriyor, Gözlem Evi’ni keşfedip, Prag’ın en güzel ve özel barok bahçelerinden biri olan Gül Bahçesi’nde enfes fotoğraflar çekiyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.