Bir dalı kesmektense…

Atatürk’ün doğa sevgisi için Yürüyen Köşk

Atatürk’ün bir dalının bile kesilmesine kıyamadığı Ulu Çınar ve yanındaki özel düzenekler kurularak raylar üzerinde ağaçtan uzaklaştırılan Yürüyen Köşk, ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir anıtı olarak ziyaret edilmeyi bekliyor. Gezimizde bu köşkün ilginç hikayesine tanık olacak, köşkün içinde yer aldığı Millet Çiftliği’nde doğa içerisinde keyifli bir gün geçireceğiz.

Gelin, Skola’nın en ince detaylarına kadar planlanmış bu özel okul gezisi ile gezerek öğrenelim. öğrenerek gezelim.

Günübirlik Okul Gezisi

Birlikte bilgi ve eğlence dolu harika bir gün geçiriyoruz.

Otobüsle Ulaşım

Ulusoy Globus ile güven ve konfor içinde yolculuk yapıyoruz.

Tarih ve kültür

Tarihi ve kültürel yapıları geziyor, inceliyoruz.

Gezilecek yerler

  • Yürüyen Köşk
  • Millet Çiftliği
  • Hayrettin Karaca Arboretumu

Macera başlasın

Sabah saatlerinde okulumuzun bahçesinde toplanıyor ve otobüslerimiz ile Yalova’ya hareket ediyoruz. Araç içinde sabah kahvaltı paketimizi alıyor ve molalarla yaklaşık 1,5 saat sürecek bir yolculukla Yalova’ya ulaşıyoruz. Varışımızda, Atatürk’ün 400 senelik çınar ağacının dallarının kesilmesine izin vermeyip, yerinin raylarla ve çok özel bir çalışma ile kaydırılmasını sağladığı, 1929 yılında Millet Çiftliği’nde inşa edilen Yürüyen Köşk’ü ziyaret ediyoruz.

Doğayı keşfe çıkalım

Atatürk’e ait odalar ve değerli eşyalar hakkında rehberimizden bilgi aldıktan ve köşkün bahçesini ziyaret edip, meşhur çınar ağacını da gördükten sonra şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz.

Eğlenceye devam

Öğle yemeğimizi takiben 1980 yılında 135.000 metrekarelik alana kurulmuş Hayrettin Karaca Arboretumu’nu geziyor ve açık hava ağaç müzesindeki birçok farklı bitkiyi inceliyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşama doğru okulumuza varıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Keşfetmeye hazır mısınız?

Okulunuz için bu geziyi organize etmemizi istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz diğer gezilerimize de inceleyebilirsiniz.

Daha keşfedilecek çok yer var.